Želite prejemati koristne informacije in novice za vaša podjetja?
Izpostavljen članek
Torek, 23. marec
Niste prejeli temeljnega dohodka 1-3 2021?
Če kdo od samozaposlenih še ni prejel temeljnega dohodka za obdobje januar, februar ali marec 2021, potem preverite, če ste mogoče na dan oddaje vloge zamudili s plačilom kakšne davčne ali nedavčne obveznosti pri FURS.
Javni razpis za spodbujanje uvajanja okoljskih in trajnostnih znakov ...
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je 12. marca 2021 v Uradnem listu RS objavilo Javni razpis za spodbujanje uvajanja okoljskih in trajnostnih znakov za turistične nastanitve in gostinske ponudnike, katerega vrednost znaša 150.000,00 evrov.
Obveznost delodajalcev, ki velja od aprila 2013 in prav, da je potrebno zaposlene najkasneje do konca meseca marca pisno obvestiti o odmeri letnega dopusta za tekoče koledarsko leto, je delodajalcem že dobro prišla v navado, pa vendarle ni odveč o tem še enkrat zapisati par pojasnil.
Napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov mora davčni zavezanec vložiti do 28. februarja tekočega leta za preteklo leto, razen davčnega zavezanca, ki je nerezident.
Pridobili smo sredstva za operacijo »Vavčer za digitalni marketing«.
Naložbo izdelave spletne strani sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.
Sredstva smo namenili vzpostavitvi Digitalni marketing – izdelava nove spletne strani (vključno z mobilno prilagoditvijo) in izvedba testiranja spletne strani s tehničnega in UX/UI vidika.
Za gostinski in turistični sektor na voljo med 900 in 9.999 EUR / podjetje
SPIRIT Slovenija, javna agencija najavlja, da bo predvidoma v ponedeljek 12. 4. 2021 odprla prijavni obrazec za oddajo vloge na Javni poziv za sofinanciranje obratovalnih stroškov podjetjem v gostinstvu in turizmu v času epidemije.
Javni poziv za sofinanciranje obratovalnih stroškov podjetjem v gostinstvu in turizmu v času epidemije COVID-19/2
Javni poziv za sofinanciranje obratovalnih stroškov podjetjem v gostinstvu in turizmu v času epidemije COVID-19/2
Ta ukrep je namenjen pomoči podjetjem v turističnem in gostinskem sektorju v času, ko gospodarski subjekti zaradi zunanjih objektivnih okoliščin in ukrepov, ki so posledica epidemije in svetovne pandemije COVID-19, niso mogli ustvarjati prihodkov oz. so te ustvarjali v bistveno manjšem obsegu, medtem ko so določeni nujni stroški za ohranjanje podjetij v minimalni kondiciji nastajali in v pogojih ogrožene likvidnosti in plačilne sposobnosti podjetij postavljali v izredno kritično situacijo njihovo ohranitev.
SPIRIT Slovenija, javna agencija najavlja, da bo predvidoma v ponedeljek 12. 4. 2021 odprla prijavni obrazec za oddajo vloge na Javni poziv za sofinanciranje obratovalnih stroškov podjetjem v gostinstvu in turizmu v času epidemije.
8.4.2021
Javni poziv za sofinanciranje obratovalnih stroškov podjetjem v gostinstvu in turizmu v času epidemije COVID-19/2. Ta ukrep je namenjen pomoči podjetjem v turističnem in gostinskem sektorju v času, ko gospodarski subjekti zaradi zunanjih objektivnih okoliščin in ukrepov, ki so posledica epidemije in svetovne pandemije COVID-19, niso mogli ustvarjati prihodkov oz. so te ustvarjali v bistveno manjšem obsegu, medtem ko so določeni nujni stroški za ohranjanje podjetij v minimalni kondiciji nastajali in v pogojih ogrožene likvidnosti in plačilne sposobnosti podjetij postavljali v izredno kritično situacijo njihovo ohranitev.
29.3.2021
V Uradnem listu RS št. 43/2021 z dne 25. 3. 2021 je bilo objavljeno podaljšanje veljavnosti nekaterih ukrepov do 30. 6. 2021.
28.3.2021
Vlada se je na predlog stroke odločila za ostrejše ukrepe.
Najpomembnejše spremembe zakona o davku na dodano vrednost s 1. januarjem 2010 so bile uvedene, ker morajo države članice EU vpeljati določene spremembe, predpisane z direktivo EU o DDV
Tako imamo od 1. januarja 2010 novo splošno pravilo o kraju obdavčitve storitev - načeloma so obdavčene tam, kjer ima prejemnik sedež, če je zavezanec. Spremenil se je tudi postopek refundacije vstopnega davka iz držav EU, ki bo olajšal administriranje davčnim zavezancem. Pomembna je razširitev uporabe nižje davčne stopnje za nekatere osebne storitve (frizerji, varstvo ...). Prav tako pa imamo nekaj domačih novosti, ki so predvsem posledica ukrepov proti davčnim utajam (obrnjeno davčno breme na nekaterih področjih, tržne cene med povezanimi osebami, solidarna odgovornost za plačilo DDV).
Novosti povrnitve DDV v tujiniZahtevki za refundacijo se po novem ne bodo več vlagali v papirni obliki pri davčnem uradu države, od katere zahtevamo povrnitev, temveč kar v Sloveniji prek sistema eDavki. Zavezanci bodo torej v eDavkih lahko oddali zahtevek za refundacijo za vse države EU, in sicer najpozneje do 30. septembra za minulo leto. Če želimo povrnitev davka iz tretjih držav, še vedno velja stari postopek, torej papirna vloga za vračilo pri davčnem uradu tuje države. Težave pri uporabi novih pravilNajveč težav pričakujemo na področju administriranja, saj so se v primeru, ko ima zavezanec dobave blaga ali storitev v EU, roki za oddajo DDV poročil in rekapitulacijskih poročil skrajšali (prej do konca meseca, po novem pa do 20. v mesecu za pretekli mesec), kar pomeni, da bodo računovodski servisi oziroma vsi, ki pripravljajo davčne napovedi, bolj obremenjeni. Prav tako pa se bo vsebina navedenih poročil razširila, kar pomeni tudi ustrezno uvedbo v računalniške programe. Zaradi določb o solidarni odgovornosti (davčna uprava lahko terja utajeni davek od člena v verigi, če je vedel ali bi moral vedeti, da posluje z goljufom) bo treba tudi še bolj natančno in obsežno preverjati dobavitelje. Veliko težav se pojavlja tudi na področju opredelitve gradbenih storitev, kaj dejansko sodi pod standardno klasifikacijo F in kdaj se uporabi obrnjeno davčno breme. Obračunavanje DDV pri poslovanju s tujino
V skladu z novim splošnim pravilom bodo storitve kupcem, to je DDV zavezancem iz EU, največkrat obdavčene po sedežu prejemnika, torej brez slovenskega davka. Vsekakor pa je treba biti pozoren, kajti v zakonu je predvidenih kar nekaj posebnih pravil, v skladu s katerimi se lahko kraj obdavčitve določi drugače (storitve, povezane z nepremičninami, najem vozil ...). V teh primerih ni nujno, da se bo račun izdal brez slovenskega DDV. Zavezanci naj torej ne izdajajo računov brez DDV v vsakem primeru, ko je njihov kupec tuji zavezanec, temveč vedno preverijo, ali je morda za njihov konkretni primer predvidena drugačna obravnava.
Poenostavljen način odlaganja davčnih obveznosti v skladu s PKP6
PKP6 določa milejše pogoje za odobritev plačilne ugodnosti poslovnim subjektom in sicer, da je zavezanec izgubil sposobnost pridobivanja prihodkov zaradi epidemije.
Poenostavljen način odlaganja davčnih obveznosti v skladu s PKP6
PKP6 določa milejše pogoje za odobritev plačilne ugodnosti poslovnim subjektom in sicer, da je zavezanec izgubil sposobnost pridobivanja prihodkov zaradi epidemije.
Poenostavljen način odlaganja davčnih obveznosti v skladu s PKP6
PKP6 določa milejše pogoje za odobritev plačilne ugodnosti poslovnim subjektom in sicer, da je zavezanec izgubil sposobnost pridobivanja prihodkov zaradi epidemije.
Naše storitve so prilagojene zahtevam strank. Predvsem pa vse delovne procese sproti nadzorujemo, analiziramo ter tudi izboljšujemo. S temi koraki povečujemo kvaliteto in nudimo cilj h kateremu strmimo: najboljše razmerje KVALITETA / CENA
RAČUNOVODSTVO
Kvalitetne računovodske storitve in davčno svetovanje
OPTIMIZACIJA POSLOVNIH PROCESOV
Optimizacija poslovnih procesov in poslovanja pripomore k povečani produktivnosti, učinkovitosti, višji dodani vrednosti na zaposlenega
SVETOVANJE
Računovodsko svetovanje - za dobre poslovne rezultate potrebujete urejeno računovodstvo, prave davčne nasvete in izobražen kader. Vi vam nudimo vse.
FINANČNI INŽENIRING
Prebijanje skozi finančno, bančno in zavarovalniško zakonodajo in predpise ali skozi interne akte bank, zavarovalnic in drugih bančnih ustanov.
Izberi paket, ki ti najbolj odgovarja ali pa sestavi svojega.